Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Mládežníci plní distančně výzvy a soutěže!

Těžký rok mají za sebou sportovci po celém světě a výjimku netvoří ani mládežnické celky týmu FC Sellier & Bellot Vlašim. Ovšem mladí hráči v časech vládních opatření, zakazujících společné tréninky, rozhodně nezahálí a pod vzdáleným dohledem trenérů se připravují individuálně. Jak to probíhá například u hráčů týmu U12 nám přiblížil trenér Petr Štětina. 

Dlouhé měsíce nemají možnost se sejít na hrací ploše a zahájit společně pod dohledem realizačního týmu trénink. Radost z gólů, povedených akcí a společných zážitků, je nyní mladým fotbalistům upřena a ti se připravují v domácích podmínkách. Ovšem úplně odstřiženi od svých trenérů a spoluhráčů nejsou. „Máme samozřejmě společnou skupinu na WhatsAppu, kde jsme v kontaktu,“ prozradil trenér týmu U12 Petr Štětina, který společně se svými kolegy vymýšlí zpestření pro své svěřence. „Ke konci loňského roku jsme pořádali týmovou soutěž, během které kluci dostávali různé úkoly a na jejich splnění měli určitý čas. Výsledky pak zasílali právě do zmíněné skupiny na WhatsAppu. Nejlepších pět hráčů pokaždé disciplíně obdrželo body,“ prozradil Štětina průběh distančních tréninků. Myšleno samozřejmě bylo i na motivaci a odměnění nejlepších hráčů. „Na konci soutěže, po součtu všech disciplín, obdrželo pět nejlepších dárky,“ dodal.

V čem se vlastně mezi nadějemi vlašimského klubu soutěžilo? „Kluci soutěžili v žonglování s fotbalovým míčem, s tenisákem, v hlavičkování, v kolínkách a ve skoku přes švihadlo po dobu jedné minuty,“ podal Petr Štětina výčet několika dovedností, které byly zahrnuty do týmové soutěže. Situace kolem koronaviru se nezlepšila ani po novém roce. „Po novém roce se kluci účastnili podobné soutěže, kterou pořádá ČAFC Praha,“ poznamenal dále trenér jednoho z mládežnických výběrů Vlašimi, jak probíhá sportování od ledna.

Nejen o soutěžích je domácí příprava hráčů. „Samozřejmě pořádáme pro kluky i různé výzvy, které spočívají například v provádění kliček, které používají fotbalové hvězdy. Výsledky svého snažení nám kluci opět posílají do skupinové konverzace. Některé výsledky průběžně zveřejňujeme na našem Facebooku,“ upřesnil další průběh těžkých měsíců Petr Štětina. „V současné době se ještě účastníme Mistrovství republiky v individuálním tréninku na stránkách trenujdoma.fotbal.cz, kde kluci soutěží jak mezi sebou, tak mezi více jak sto padesáti týmy v republice. Soutěže se mohou účastnit týmy od nejmladších přípravek až po dospělé,“ prozradil dále náplň svých svěřenců Štětina, který se s hráči podobně jako jeho kolegové setkává pomocí videokonferencí. „Samozřejmě už se těšíme, až budeme moci vyběhnout společně na hřiště a snad stihneme do konce jarní části sezóny i několik zápasů,“ dodal na závěr Petr Štětina.

Videa z individuální přípravy hráčů naleznete ZDE

Partneři FC Sellier & Bellot Vlašim: