Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Nová spolupráce Vlašim – Slavia

Dlouho se o tom mluvilo, ale nyní vše dostalo reálné obrysy. Vlašim potvrzuje spolupráci mezi mistrovskou Slavií Praha a svým druholigovým týmem. Celou situaci ohledně spolupráce popisuje místopředseda a sportovní ředitel klubu FC Sellier & Bellot Vlašim Jan Jícha.

Budeme v tomto směru naprosto rovnocennými partnery s vlastním vlašimským vedením a vlastní integritou. Rozhodně se nejedná o to, že by nám Slavia něco diktovala, vždy se budeme rozhodovat podle toho co je nejlepší pro Vlašim,“ řekl úvodem Jan Jícha.

Co bylo motivací obou stran?

Ze strany Slavie bylo hlavní motivací najít stabilizovaný druholigový klub, ve kterém se budou moci dále rozvíjet nejlepší mladí hráči ze slávistické akademie (vesměs mládežničtí reprezentanti ČR). Pro náš klub má tato spolupráce zásadní význam. Na jedné straně k nám přijdou velice kvalitní mladí fotbalisté a na straně druhé to klubu přinese finanční úsporu. Je třeba si uvědomit, že  Vlašim je nejmenší druholigové město a možnosti na získání finančních prostředků jsou velice omezené.

Jak se vše rodilo?

Nová spolupráce se začala rodit již během zimního období, kdy do klubu z kraje blanických rytířů zamířila trojice sešívaných mladíků – Jakub Markovič, Matěj Jurásek a Jakub Křišťan. Všichni tři zmínění do týmu zapadli a byli platnými členy druholigového týmu. Nyní se však již blíží zásadnější kroky.

Kdo tým povede?

Pod Blaník se přesune i nový realizační tým. „Hlavním trenérem našeho týmu se stane Martin Hyský. Rozhodli jsme se ho angažovat a přijdou s ním i další jeho kolegové – Matěj Laža, Miroslav Podrazký (asistenti trenéra), Bogdan Stefanovič (trenér brankářů) a Petr Hejný (kondiční trenér),“ prozradil další kroky Jan Jícha, který bude celou spolupráci koordinovat se svým protějškem Přemyslem Kovářem. Z aktuálního realizačního týmu zůstane trenér brankářů Vladimír Kout a masér Petr Vosáhlo. „Martin Hyský je ambiciózní trenér a má chuť něco dokázat, což je dobře, protože tím pádem sám bude mít maximální motivaci u nás ve Vlašimi sestavit co nejlepší tým a být úspěšný,“ přibližuje postavu nového šéfa vlašimské lavičky sportovní ředitel středočeského klubu.

Jaký bude kádr?

Kádr Vlašimi měl vždy základ v kmenových hráčích. Ti byli v minulosti doplňováni hráči na hostování, Ať již ze Sparty, nebo z jiných klubů. Tak tomu bude i v příští sezóně. Z letošního základního kádru odejde pouze Jakub Štochl (ukončil kariéru – pozn. red.) a možná ještě dva hráči. Hostování skončilo pětici hráčů. Naším cílem je přivést dva zkušené hráče k našim čtrnácti kmenovým a zbytek doplnit hráči ze Slavie.

Jaké má klub cíle?

Jaké jsou vlastně cíle Vlašimi v čele s novým realizačním týmem? „Naším cílem je hrát stabilně v horních patrech druhé ligy, ani ne tak se prát o postup do nejvyšší soutěže, to je spíš náš sen,“ představil svou vizi do budoucna Jan Jícha.

A závěrem?

Každému fanouškovi se vybaví nedávná dlouhodobá spolupráce se Spartou, která skončila v roce 2019. Nyní se vše bude odehrávat za trochu jiných podmínek. „Tu situaci bych asi úplně nesrovnával. Teď máme zkrátka nastavené rámcové podmínky, za kterých budou přicházet hráči ze Slavie na hostování k nám. Budeme vybírat mladé, ale nejen je, chceme je vybírat pečlivě,“ uvedl dále člen vedení klubu a zároveň uklidnil fanoušky, že z klubu se nestává jakási loutka. „Jsme se Slavií prostě partneři, nejsme žádní jejich poddaní. Máme vlastní vedení, vlastí integritu, rozhodujeme se sami za sebe. Rozhodně se Vlašim nikomu nezaprodává,“ uklidňuje na závěr Jan Jícha.