Aktuality

Aktuální informace a oznámení

U15 – hodnocení úvodu soutěže

Úvod letošní sezóny zastihl ve výborné formě hráče z kategorie U15, kteří dokázali zvítězit ve všech čtyřech zatím odehraných duelech. Hodnocení vydařeného úvodu soutěže pro nás připravil trenér Miroslav Jelínek.

„Začátek soutěže (4.kola a plný počet 12 bodů) se nám vydařil až nad očekávání velmi dobře. Tedy alespoň z pohledu bodového zisku. Z herního pohledu už to tak dobré vždy nebylo. V zápasech s těžšími soupeři (Táborsko 2:1 a SKP České Budějovice 3:2) jsme hráli i hezký kombinační fotbal podpořený obětavostí, důrazem v osobních soubojích a sebedůvěrou ve své dovednosti,“ byl spokojený Jelínek s těžkými zápasy, ale i přes dobrou bilanci vidí u svých svěřenců jisté nedostatky.

„Naproti tomu utkání s relativně slabšími soupeři (Strakonice 3:2 a Doubravka 2:1) tomu tak ale nebylo. Nejspíš jsme si mysleli i pod dojmem vzájemných „snadných vítězstvích“ z jarní soutěže, že vše půjde snadno a soupeř se porazí sám. Ale tak to samozřejmě nefunguje ani ve sportu, o čemž se kluci přesvědčili na vlastní kůži,“ pokračoval trenér U15 ve svém hodnocení.

„Naštěstí se se nám po zlepšených výkonech i tyto zápasy podařilo otočit v náš prospěch a stále zůstáváme bodově stoprocentní. Kluci s tréninkách pracují velmi dobře a naučené věci se snaží přenášet i do zápasů. Hrají podle toho a nečekají, co udělá soupeř. Za to jsme jako trenéři velmi rádi. Doufejme, že jim to vydrží co nejdéle a budou mít ze hry i nadále dobrý pocit,“ dodal.