Mládež

Aktuality z mládeže

Úspěchy vlašimského mládí na turnajích!

Mládežnické celky prožily úspěšný vstup do měsíce května. Mladé naděje vlašimské kopané dokázaly vytěžit jednu zlatou a jednu bronzovou medaili na velmi zajímavých turnajích.

Dalšího dílčího úspěchu dosáhla v pátek 8. května na turnaji pro ročníky 2004 v Českém Brodě starší přípravka FC Graffin Vlašim – ročník 2005. Turnaje se zúčastnilo 22 týmů z Kolínska, Benešovska, Kutnohorska, Humpolecka, Boleslavska a z Prahy.

Turnaj byl velmi dobře organizován, snad jedinou, ale podstatnou výtkou mohlo být neposekané hřiště, vyšší tráva, která dělala problémy dětem při vedení míče a přihrávce, to jediné je k zamyšlení pro další ročníky.

Výsledky Vlašimi:

Skupina B:

 • FCG Vlašim 05 – Kosmonosy „B“ 4:0
  branky: Cettl 2x, Filip, Pajk
 • FCG Vlašim 05 – Sadská  1:0
  branka: Říha
 • FCG Vlašim 05 – Dolní Chabry 1:1
  branka: Cettl
 • FCG Vlašim 05 – Humpolec 0:3
 • FCG Vlašim 05 – Jestřábí Lhota 7:2
  branky: Říha 2x, Cettl 2x, Pajk, Rytina, Filip

Osmifinálová skupina:

 • FCG Vlašim 05 – Admira Praha 05 1:0
  branka: Fialová
 • FCG Vlašim 05 – Český Brod „A“ 2:1
  branky: Kameník 2x
 • FCG Vlašim 05 –  Běchovice 3:0
  branky: Rytina, Říha, Vopálka

Čtvrtfinále:

 • FCG Vlašim 05 – Kosmonosy „A“ 1:1 penalty: 3:2
  branka: Cettl, penalty: Kameník, Cettl, Říha

Semifinále:

 • FCG Vlašim 05 – Kolín 1:1, penalty 5:4
  branka: Říha, penalty: Kameník, Cettl, Říha, Zachoval, Pajk

Finále:

 • FCG Vlašim 05 – Sadská 3:1
  branky: Vopálka, Zachoval, Pajk

„Moc děkuji dětem za předvedené výkony a za to, že drží stále krok i o rok staršími týmy. Vyrovnají se jim v nasazení, tvrdosti a přehráváme je i kombinací a střílíme pěkné branky. V pátek nám ve dvou případech přálo štěstí při penaltách, ale to přeje přeci připraveným. Jsem hrdý na náš tým, jakou jsme za roky tvrdé tréninkové práce (minimum absence) udělali partu a to i s rodiči, kteří děti podporují (i když je to někdy náročné) a vzorně fandí. Jak si děti přáli uspět při penaltách, drželi se za ramena a ta upřímná radost z vítězství, to je nezapomenutelné. Jen tak dál,“ hodnotil výkon svých svěřenců trenér Petr Kotora.

Týmy v turnaji: Český Brod (2 týmy), Kosmonosy (2 týmy), Bohemians 1905, Kolín, Sadská, Admira Praha 05, Satalice, Loučeň, Louňovice, Běchovice, Čevené Pečky, Humpolec, Jestřábí Lhota, Dolní Chabry, Pečky, Sázava, Načeradec, Poděbrady, Třeboradice a FCG Vlašim 05.

Hráči Vlašimi: Cettl Martin, Říha Ferda, Fialová Zuzka, Kameník Šimon, Vopálka Filip, Kotora Honza, Pajk Lukáš, Filip Štěpán, Zachoval Matěj, Rytina Honza, Toula Petr.

Trenéři: Kotora Petr, Filip Miloš.

Přípravka U-9 bronzová!!

V pátek 1. května se přípravka FC Graffin Vlašim U9 zúčastnila Májového českobrodského turnaje. Čtyři skupiny po pěti účastnících bojovali o tři postupová místa do nadstavbových bojů. Klukům nakonec jeden soupeř nepřijel, takže odehráli pouze tři utkání v základní skupině D.

Nejprve porazili 9:0 Český Brod B, dále 7:0 AFK Sadská a prohráli 2:3 s kluky z Kolína. Postoupili tedy z druhého místa a čekala je utkání s týmy ze skupiny C, protože již odehrané zápasy se dále započítávaly do tabulky. Zde zaváhali pouze se Slavojem Kladno 1:1, Nymburk porazili 3:0 a 3:1 i Tempo Praha. Pokračovali tak dále ve čtvrtfinálovém souboji s týmem z Říčan a zvítězili 2:1. V semifinále narazili opět na Slavoj Kladno a tentokrát i po úvodní vstřelené brance, bohužel prohráli 1:3.

Kluci byli trošku smutní, ale trenéři i rodiče se snažili navodit příjemnou atmosféru a kluky vyhecovat k boji o bronzové medaile. O ty se kluci se ctí porvali opět s Kolínem a z posledních sil dokázali s výsledkem 1:0 zápas dotáhnout do vítězného konce. Umístili se tak na krásném třetím místě v turnaji, který měl celkem 19 účastníků. Turnaj odsýpal, nakonec se umoudřilo i počasí. Kluci byli důrazní, agresivní, výborně pracovali s míčem a vytvářeli si spoustu šancí. Neuchylovali se k účelovým, nakopávaným dlouhým míčům, ale prostě hráli fotbal!

Hráči Vlašimi: Tomáš Benda – Matěj Liška, Vojtěch Čičatka, Daniel Jadamus, Jakub Pešek, Ondřej Krucký, Pavel Tomčala a Dominik Kudrna. Trenéři: Milan Knížek a Libor Jadamus.

Přípravka U-8 

Turnaj ve Vlašimi:

 • FC Graffin Vlašim B – Tr. Štěpánov 7:1
 • FC Graffin Vlašim B – Sokol Lešany 4:0
 • FC Graffin Vlašim B – Mezno 3:2