Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Václav Svoboda: Naštěstí jsem to ve skluzu trefil!

Sobotní utkání na půdě Žižkova dopadlo pro Vlašim ideálně. Družina Daniela Šmejkala dokázala udržet na uzdě domácí útočníky a sama nakonec ve druhém poločase udeřila a odvezla si z hlavního města tři body. Hrdinou zápasu se stal záložník Václav Svoboda, který jako jediný dokázal rozvlnit síť.  

Právě on byl na konci akce v 78. minutě. Jeho přesné zakončení nakonec znamenalo tři body pro jeho tým. „Dostal jsem hezký balón od Michala Vrány pod sebe na velké vápno. Všiml jsem si, že po mě vybíhá obránce, tak jsem mu udělal klíčku do protipohybu. Nicméně klička byla trochu delší než jsem chtěl, ale naštěstí ještě ve skluzu jsem přes vybíhajícího brankáře balón usměrnil do sítě,“ smál se spokojeně střelec. Co se týče samotného zápasu, tak s výsledkem panovala určitě spokojenost. „Utkání se nám výsledkově velmi vydařilo,“ přikývl rychlonohý záložník, který však našel i nedostatky. „Bohužel herně to už tak dobré nebylo. Měli jsme dost zbytečných ztrát. Mohli jsme rozhodnout už v první půli a být více v klidu,“ nešetřil ani kritikou střelec vítězné branky a dodal: „Každopádně jsem rád, že jsme se dokázali minimálně vyrovnat soupeři hrajícího o baráž.“

Před utkáním na Žižkově měly týmy i díky změnám v termínové listině více času na přípravu a regeneraci po náročném programu. „Mohli jsme si trochu odpočinout a kvalitně se připravit, což se povedlo,“ uvítal větší časový odstup mezi zápasy Václav Svoboda. Po restartu druhé nejvyšší soutěže se prosadil již potřetí. „Jsem rád, že se daří nejen mě, ale i celému týmu. Hrajeme trošku jiným systémem a to nám přináší ovoce,“ pochvaluje si středopolař aktuálně devátého celku tabulky, který své střelecké konto na jaře rozšířil již na pět zásahů. „Je to pozitivní v tom, že se i já mohu dostat víc dopředu a dát nějaký ten gól,“ potvrzuje s úsměvem hráč, který obléká dres s číslem osm.

 

Velký odstup od sestupových příček je určitě pozitivní zprávou pro fanoušky Vlašimi, kteří před startem jarní části soutěže nelibě hleděli na tabulku. „Pro nás byla důležitá co nejrychlejší záchrana, což se nám definitivně povedlo už čtyři kola před koncem. Jsem samozřejmě rád, že jsem k tomu mohl přispět i gólově,“ pokračoval v hovoru dobře naladěný rodák z Mělníka.

Díky definitivní záchraně bez ohledu na ostatní výsledky se může v klidu společně se svými spoluhráči připravovat na velmi zajímavé duely proti Jihlavě a v Brně. „Zápasy s takovými týmy si už můžeme užít a nestrachovat se do posledního zápasu. Na velké týmy si věříme a paradoxně se nám proti nim hraje lépe. Jako příklad můžeme vzpomenout zápas s Duklou. Tímto bych rád pozval všechny fanoušky vlašimského fotbalu na poslední zápas s Jihlavou. Velmi si jejich podpory vážíme a především děkujeme za podporu našemu kotli! Budeme se na vás těšit,“ burcuje fanoušky Václav Svoboda na závěr rozhovoru.