Vlašim loupila na Žižkově!

Vydařený zápas mají za sebou hráči Vlašimi, kteří naplno bodovali na půdě favorizované Viktorie Žižkov. Po nevýrazném prvním poločase zápas směřoval spíše do bezbrankové remízy, ale nakonec se míče ujal v 78. minutě Václav Svoboda a přesnou střelou dokázal tři body poslat na konto Vlašimi, která v závěru své hubení vedení udržela.

Žižkov – Vlašim 0:1 (0:0)

Branky: 78. Svoboda. ŽK: Březina, Diviš, Švenger, Dudl - Hašek. Diváci: 613.
Žižkov: Švenger (C) – Řezáč, Súkenník, Březina, Dudl – Nešický, Batioja (83. Antl), Bazal (64. Jaroslav Diviš) – Urbanec (75. Bezdička), Egidio (83. Szotkowski), Nabijev (75. Halgoš).
 Vlašim: Řehák – D. Hašek, J. Štochl, Broukal – Mil. Kadlec, P. Breda, Janda (C) (75. Frizoni), Blecha, V. Svoboda – Záviška (75. Diamé), Vrána (85. Bičiště).

Vlašim zahájila utkání pod vysílačem odvážně a už po sedmi minutách hry se dostala do šance. Míč ve vápně vybojoval Ladislav Janda a Švenger musel pohotově zakročit, aby zabránil míči v cestě do sítě. Viktorka se nemohla dostat do tlaku, tak jak by si představovala a těžit z toho mohli opět hosté. Hašek však branku z úhlu netrefil a pokus Závišky zamířil nad branku. Největší šanci prvního poločasu si vytvořili domácí po přímém kopu Březiny, kdy musel Řehák zasahovat. Výborný zákrok si připsal hostující brankář i proti zakončení Egidia.

Po změně stran přítomní diváci mnoho šancí neviděli. Oba celky zahrávaly několik rohových kopů, ale nebezpečí se nekonalo ani před jednou brankou. Domácí tým byl favoritem a jeho příznivci čekali tlak na soupeře, ale ten se nekonal. Naopak horké chvilky zažívali domácí. Švenger nejprve neodhadl situaci a byl u míče později, ale Vrána nedokázal odkrytou branku trefit. Jandovu ránu dokonce musel vykopávat z brankové čáry obránce. Jak se říká do třetice všeho dobrého. V 78. minutě Vrána poslal míč přes malé vápno na Václava Svobodu, který se nemýlil a poslal hosty do vedení – 0:1.

Domácí v závěru přeci jen zabrali a vytvořili si dvě šance na vyrovnání. Nejprve z úhlu střílel mimo Diviš a poté se Řehák výborně předvedl proti střele Halgoše. Vedení tak hosté udrželi a ze Žižkova vezou plný počet bodů.