Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim míří v sobotu na Žižkov

Dalším utkáním pokračuje v sobotu pro fotbalisty FC Sellier & Bellot Vlašim letošní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Tým z malebného středočeského města tentokrát zavítá na hřiště Viktorie Žižkov, kde zápas startuje v sobotu 4. července v 17:00. 

Díky vydařeným výsledkům z poslední doby Vlašim unikla z bezprostředního pásma, které je ohrožené sestupem a zápas může odehrát v relativním klidu. „Jsme rádi, že jsme získali takový náskok, ale určitě nechceme polevit a v závěru soutěže chceme ještě sbírat body,“ nechal se slyšet trenér Vlašimi Daniel Šmejkal, který uvítal změnu v rozpisu utkání. „Jsme rádi, že po náročném programu máme mezi zápasy delší rozestup a můžeme tak lépe zregenerovat síly,“ uvedl po posledním utkání vlašimský stratég.

Jeho tým právě v posledním domácím duelu proti Vyšehradu uhrál remízu 1:1 a právě Vlašim mohla litovat celé řady zahozených šancí. „V tomhle směru bylo utkání pro diváky určitě zajímavé. Nicméně získali jsme bod a jedeme dál,“ pronesl po utkání Šmejkal, který nyní střádá plány na sobotní utkání pod žižkovským vysílačem.

Viktoria Žižkov si v letošní sezóně vede velice dobře a tři kola před koncem atakuje samotnou špičku tabulky. Aktuálně je pražský celek na čtvrtém místě se ztrátou čtyř bodů na třetí místo zaručující účast v baráži o nejvyšší soutěž. Trenér Zdeněk Hašek tak bude chtít na domácí půdě získat tři body a držet se stále na špici tabulky. Viktoriáni navíc budou chtít před svými fanoušky odčinit potupný debakl 1:6 z posledního duelu v Brně.

Podzimní vzájemné utkání ve Vlašimi vyhrál domácí tým 2:1. Žižkov šel sice po přestávce do vedení, ale závěrečná desetiminutovka patřila Jiřímu Januškovi, který dvěma góly zápas otočil a Vlašim slavila výhru. Kdo se bude radovat zítra? To se dozvíme od 17:00, kdy je stanoven výkop utkání mezi Žižkovem a Vlašimí.