Vlašim si z Brna odváží porážku 0:4

Své předposlední vystoupení v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže za sebou mají fotbalisté Vlašimi. V úterý podvečer vyběhli svěřenci Daniela Šmejkala na trávník v jihomoravské metropoli Brně. Zde se jim do cesty postavil tým Zbrojovky, který nakonec slavil výhru 4:0.

Brno – Vlašim 4:0 (2:0)

Branky: 16. a 71. Růsek, 12. Ad. Čermák, 90+2. Hladík. ŽK: Sváta (Vlašim). Rozhodčí: Hanousek – Kotík, Dresler.
Brno: Floder – Bariš, Dreksa (C), Endl, Štepanovský – Pachlopník (65. M. Vintr), J. Sedlák, Ad. Čermák (81. Krška), Vaněk (46. Eismann) – A. Fousek (46. Hladík), Růsek (76. M. Sedlák).
Vlašim: Bačkovský – Vedral, J. Štochl, Broukal, Mil. Kadlec (61. Sváta) – Záviška (78. Bičiště), Janda (C) (61. Dias), Průcha, Blecha – V. Svoboda, Vrána (61. Diamé).

Začátek utkání nabídl hned po šesti minutách hry první šanci a vypracovali si ji hosté z Vlašimi. Záviška si našel prostor ke střele, ale domácí brankář skvělým zákrokem zabránil míči v cestě do branky. Netrvalo dlouho a domácí přispěchali s odpovědí, ale i Bačkovský byl připraven a skóre se neměnilo. Netrvalo to tak dlouho a skóre se přeci jen měnilo. Domácí zahráli výborně rohový kop a Adrián Čermák ukázal pohotové zakončení, kterým překonal Bačkovského – 1:0.

Domácí úvodní branka uklidnila a o pár minut později přišla další efektivní akce. Čermák zatáhl míč středem hřiště, poslal jen do strany hřiště a následný centr uklidil před Bačkovským do sítě Antonín Růsek – 2:0. Vlašimští hráči chtěli rychle zareagovat, ale proti zakončení Závišky se opět blýskl dobrým zákrokem Floder.

Brněnští borci dali rychlým vedením zapomenout na své poslední domácí vystoupení proti Vlašimi, kdy po sedmnácti minutách Zbrojovka prohrávala 0:2. Situace se tentokrát obrátila a více v pohodě hráli domácí. Poslední vzruch v prvním poločase obstarali hosté z Vlašimi. Vrána našel v pokutovém území Závišku, který se po kontaktu s obráncem ocitl na zemi, ale pokutový kop se nepískal.

Vlašim utkání nezabalila a po změně stran přispěchala s další šancí na snížení. Janda však hlavou zamířil nad břevno! A když se svým zakončením proti Folderovi neuspěl ani na zadní tyči číhající Blecha, tak si opět slovo vzali domácí. V 71. minutě Bačkovský vyrazil prudký centr, ale odražený míč dokázal nasměrovat do sítě Antonín Růsek – 3:0. Tříbrankový náskok domácí tým definitivně uklidnil a v samotném závěru přidal ještě čtvrtý zásah Jan Hladík – 4:0. Domácí tak nakonec slavili pohodovou výhru.